ساعت پشتیبانی: 8 الی 16 روزهای کاری (گفتگوی آنلاین)
نوشتن یک نظر

API

APIها برقراری ارتباط بین نرم‌افزارهای مختلف را آسان‌ می‌سازند که این عامل می‌تواند به توسعه بهتر و سریع‌تر نرم‌افزارها و صفحات وب کمک فراوانی کند. کمپانی‌های بزرگی همچون گوگل، تلگرام، توییتر و...بسیاری از سرویس‌های خود را توسط API در اختیار دیگر شرکت‌ها و توسعه‌دهندگان قرار می‌دهند. API نقشه پارسی‌جو با استفاده از ۴ شیوه شامل ارائه دهنده ، آدرس یابی ، جستجو و مسیریابی در نقشه به شما امکان تبادل اطلاعات بین پلتفرم‌های مختلف را می‌دهد. در تمام وب‌سرویس‌های سفارشی پارسی‌جو، اطلاعات ورودی از طریق پارامترها، به شیوه GET یا POST دریافت و خروجی در قالب فرمت JSON برگشت داده می‌شود.

ارائه‌دهنده نقشه

تصویر یک نقطه مشخص جغرافیایی را با درجه زوم موردنظرتان به شما ارائه می‌کند. برای استفاده از این روش، سه پارامتر طول مکان تایل، عرض مکان تایل (در ماتریس mapViewer) و مقدار زوم به عنوان ورودی گرفته و یک تصویر با مختصات و میزان بزرگ‌نمایی مشخص به عنوان خروجی برای شما ارسال می‌شود.

آدرس‌یابی نقشه

مشخصات مکانی (آدرس پستی) یک مختصات جغرافیایی را به شما می‌دهد. برای استفاده از این روش، دو پارامتر طول و عرض جغرافیایی از شما به عنوان ورودی گرفته و یک سری اطلاعات (استان،‌ شهرستان، شهر، نزدیک‌ترین معابر به آن مکان و ...) در مورد مختصات مورد نظرتان به عنوان پارامتر خروجی به شما داده می‌شود.

جستجو در نقشه

جستجو در نقشه، مختصات جغرافیایی و اطلاعات مکانی عبارت پرس‌وجوی مورد نظر را به شما می‌دهد. برای استفاده از این روش، ۴ پارامتر عبارت پرس‌وجو، شهر (شهری که قصد جستجو در آن را دارید)، شماره صفحه و تعداد نتایج در صفحه به عنوان پارامتر ورودی از شما گرفته و یک سری اطلاعات برحسب موقعیت جغرافیایی و اطلاعات مکانی آن پرس‌وجو به عنوان پارامتر خروجی به شما می‌هد.

مسیریابی نقشه

در روش مسیریابی مختصات مکانی مبدا، مقصد و نقطه‌های میانی (مکان‌هایی که در حرکت از مبدا به مقصد قصد عبور از آن را دارید) را در قالب یک فایل JSON از شما می‌گیرد و مسیر حرکت، مسافت و مدت زمان تا نقطه بعدی و همچنین مدت زمان و مسافت از مبدا تا مقصد را به عنوان پارامتر خروجی به شما می‌دهد.

 

نظری بنویسید...
ورود با
یا ارسال به عنوان یک مهمان
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…